Polacy kochają jeść…pierogi

Polacy kochają jeść…pierogi

Któż z nas nie lubi dobrze zjeść? Stare powiedzenie mówi, że droga do serca prowadzi przez żołądek. W związku z coraz szybszym tempem życia oraz coraz wyższymi zarobkami, Polacy coraz częściej pozwalają sobie na zjedzenie posiłku w restauracji. Jedzenie jest ulubionym zajęciem rodaków, w związku z czym zdecydowanie powinno zostać okrzyknięte sportem narodowym.

W restauracjach zlokalizowanych w polskich miastach możemy zjeść nawet najbardziej orientalny posiłek. Sushi, owoce morza, czy burrito nie stanowią już dla nikogo zagadki. Wszystkie składniki są stosunkowo łatwo dostępne, więc z powodzeniem możemy ugotować egzotyczne danie w domowym zaciszu. Wystarczy znaleźć przepis na stronie internetowej. Na szczęście Polacy są tradycjonalistami i mimo wszystko zdecydowanie częściej wybierają schabowego z ziemniakami niż kalmary czy krewetki. Na Śląsku nadal królują rolady,kluski śląskie i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja miała ulec zmianie. Polską potrawą zasługującą na uznanie są pierogi chociażby jak te, które oferowane są w warszawskiej pierogarni Pierogowo 1. Jest to jedno z niewielu dań, których charakter zależy od tego czym je nadziejemy. Jeśli są nafaszerowane słodkim serem czy owocami stanowią danie iście deserowe, natomiast kiedy przygotujemy bardziej tradycyjny farsz np. ruski, mięsny czy kapustę z grzybami, wtedy otrzymamy danie obiadowe. Przepis na pierogi możemy znaleźć w internecie, albo w książkach kucharskich. Kiedy zrobimy dobre ciasto wtedy nie ważne czym będą wypełnione, nie mogą się nie udać. Jak zrobić pierogi idealne? Do trzech szklanek mąki dodajemy szklankę gorącej wody i szczyptę soli, całość ugniatamy, wrzucamy do środka to, co aktualnie mamy w domu i tyle.

Pierogi są bardzo wdzięcznym daniem do odgrzewania i mrożenia. W związku z tym w każdym Polskim sklepie możemy kupić rozmaite rodzaje pierogów, zarówno do podgrzania jak i podsmażenia i ugotowania. Nie masz ochoty gotować a chcesz zjeść pierogi? Nic prostszego. Zamów gotowe pierogi w Warszawie, Katowicach, Krakowie czy Rzeszowie i ciesz się ciepłym daniem w domowych pieleszach. Możesz je odebrać sam, albo poprosić o dowóz. Jest to fantastyczna alternatywa dla wszechobecnej pizzy, kebaba czy hamburgera. Smacznie i tradycyjnie, czego chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Close Menu