Jak rozpoznać prawdziwe burgery?

Jak rozpoznać prawdziwe burgery?

Burgery to jedno z naszych ulubionych dań, którymi moglibyśmy zajadać się na co dzień. Kojarzą się jednak z kuchnią typu fast food, która jest niezdrowa i nie wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Nie jest to do końca prawdą – wszystko zależy od tego, jak przyrządzone jest danie – dobre burgery posiadają mięso wysokiej jakości i sporą ilość warzyw, dlatego warto włączać je do zróżnicowanej diety.

Jak rozpoznać dobrego hamburgera?

Podstawą burgerów jest mięso – tradycyjnie powinno być ono wołowe, chyba że mamy ochotę na nieco wariacji – są też burgery rybne czy nawet sojowe. Jeśli chodzi jednak o wołowinę, powinna być ona wysokogatunkowa, o ograniczonej ilości tłuszczu. Stosunek mięsa do tłuszczu powinien kształtować się na poziomie 8:2. Tak naprawdę mięso wystarczy doprawić solą i pieprzem i dzięki temu uda się otrzymać prawdziwy burger, bez sztucznych dodatków i niskiej jakości mięsa.
Warto również zwracać uwagę na to, co znajduje się we wnętrzu bułki. Burgery powinny stanowić połączenie smacznego mięsa z odpowiednią ilością świeżych warzyw. Standardowo we wnętrzu bułek znajdziemy zieloną sałatę, pomidora, ogórka, cebulę. Może pojawiać się także szpinak czy cebula w zależności od tego, na co mamy ochotę danego dnia.

Prawdziwy burger – gdzie można go dostać?

Smaczne hamburgery możemy przygotować samodzielnie lub kupić je w dobrych burgerowniach. Tego typu miejsc w wielu polskich miastach jest coraz więcej, np. hamburger z karaibów. W burgerowniach wykorzystywane są świeże składniki i mięso odpowiedniej jakości, dlatego można w nich dostać naprawdę dobre hamburgery, które nie ociekają tłuszczem i szkodliwymi sosami. Często bułki i mięso przygotowywane są na oczach kupujących. Nie ma co liczyć na to, że prawdziwego burgera kupimy w typowych barach szybkiej obsługi lub sieciówkach z jedzeniem za kilka złotych. Może i uważa je za smaczne hamburgery, jednak tak naprawdę są one przygotowywane z mięsa najniższego gatunku i mocno przetworzonych składników.

Dodaj komentarz

Close Menu