Stwórz swoją własną książkę kucharską!

Stwórz swoją własną książkę kucharską!

Starasz się każdego dnia zjeść przynajmniej te trzy posiłki. Mimo iż wiesz, że powinieneś podwyższyć ich ilość do pięciu małych porcji różnorodnych dań, na takie kombinacje nie masz niestety czasu. Czasem bowiem nie masz nawet chwili na to, by wyczarować najprostszy w świecie smaczny obiad. Teoretycznie po pracy zyskujesz tę godzinę wolnego, którą mógłbyś poświęcić na ugotowanie czegoś pysznego, ale cały ten czas przeznaczasz na odnajdywanie ciekawych przepisów. Nie potrafisz ich zapamiętać i wielokrotnie zdarza ci się zaglądać po kilka razy do tych samych stron, aby jeszcze raz przeczytać o tym, jak wykonać sałatkę jarzynową lub ugotować klasyczną zupę pomidorową. Gdybyś natomiast od samego początku tworzył swoją własną książkę kulinarną, zaoszczędziłbyś mnóstwo czasu przeznaczanego aktualnie na wynajdywanie przepisów. Wszystkie miałbyś zawsze w jednym miejscu. A gdyby tylko brakowało ci pomysłów, mógłbyś od razu zajrzeć do swojej książki i znaleźć w niej coś interesującego.

Postanów zatem, że od tej pory będziesz przygotowywać swoją własną książkę kucharską. Możesz ją kupić w podstawowej formie, zawierającej puste i dobrze opisane strony. Takie książki kucharskie przeznaczone do wypełniania mają zazwyczaj specjalne miejsca na listę składników, opis samego dania, zdjęcia i sam przepis. Jeżeli jednak nie chcesz wydawać na nie przesadnych pieniędzy, kup po prostu zwykły zeszyt lub notes (koniecznie w większym rozmiarze).

Od razu możesz sam go opisać. Na pierwszej jego stronie umieść nazwę swojej książki – np. „coś smacznego do jedzenia”. Następne kartki postaraj się podzielić na mniejsze część i wyznaczyć w nich działy na listę składników, sposób przygotowania posiłku i zdjęcie (jeżeli zamierzasz je również dodawać). Teraz, gdy prowizoryczna wersja twojej nowej książki jest już gotowa, możesz sumiennie i regularnie ją wypełniać. Gdy tylko uda ci się przygotować nowy wspaniały obiad w Poznaniu, od razu napisz o nim w swoim zeszycik, aby ten wartościowy przepis przypadkiem nie wyleciał ci z głowy, a kto wie może Twoimi posiłkami będą kiedyś posiłkować się w pizzerii Kuchnia Italia z Poznania!

Dodaj komentarz

Close Menu