Japońska kuchnia na topie

Japońska kuchnia na topie

Coraz więcej osób lubi poznawać nowe potrawy z kuchni różnych narodów. Kuchnie europejskie są w większości Polakom znane, więc chętnie sięgają do kuchni innych kontynentów. Coraz popularniejsza jest kuchnia japońska.

Kuchnia japońska nieodłącznie kojarzy się z herbatą i sushi. Jeśli chodzi o herbatę, to raczej ważna jest sama ceremonia parzenia herbaty, a nie jej smak. Dla wielu jest to magiczny rytuał, do którego potrzebne są specjalne czajniczki, pędzelki, czarki i specjalne gatunki herbaty. Wiele osób korzysta też z termometru, bo woda nie może być przecież wrzątkiem.

Drugą potrawą, która od razu przychodzi na myśl, gdy mówi się o kuchni Kraju Kwitnącej Wiśni, jest sushi. Wiele osób ma problem z jego spróbowaniem i zastanawia się, czy sushi jest zdrowe. Nie ma żadnych wątpliwości, że właściwie przygotowane, zrobione ze świeżych składników sushi zdrowiu nie zaszkodzi. Więcej, dzięki użyciu wodorostów, świeżej ryby i ryżu jest lekkostrawne i dostarcza organizmowi cennych składników odżywczych z mikroelementami na czele.

Doniesienia, że sushi jest szkodliwe, pojawiają się zwykle wtedy, gdy ktoś zje to danie w podejrzanym lokalu, który nie używa najświeższych ryb.

Dlatego gdy masz pierwszy raz zjeść ten japoński przysmak, wybierz dobry lokal, który specjalizuje się w daniach japońskich. Chyba że jesteś w Japonii, a tu zawsze możesz liczyć na smaczne sushi i wyjątkowo świeże. Warto wybrać się z kimś, kto zna i lubi sushi. Taka osoba doradzi, która wersja potrawy będzie najlepsza na początek i pokaże jak ją jeść.

Jak już polubisz sushi, to możesz spróbować przygotować tę potrawę własnoręcznie w domu. Praktycznie wszystkie składniki można dostać w polskich sklepach. Najważniejszą sprawą jest zakup dobrej, świeżej ryby, ponieważ tradycyjne sushi robi się właśnie z takiej. Jeśli się obawiasz jeść surową rybę, to spróbuj ją zamarynować i dopiero wtedy użyć. Poszukaj też przepisów na sushi bez surowej ryby. Pamiętaj też, że w kuchni japońskiej danie ma nie tylko smakować, ale też pięknie wyglądać.

Dodaj komentarz

Close Menu