Społeczeństwo

Cena ślubu i wesela

, Author

Całościowe przygotowywanie uroczystości ślubnej i weselnej to mnóstwo pracy. Należy ją rozpocząć nawet na kilkanaście miesięcy przed tym wyjątkowym dniem. Jeśli przystąpimy do nich niecopóźniej, ryzyko, że nie damy rady zdążyć ze wszystkim, jest niezwykle duże. Żeby jednak doskonale przygotować dosłownie wszystko, co jest związane z tym wspaniałym, trzeba liczyć się z dużymi kosztami. Co najczęściej kosztuje wyjątkowo dużo?

Zarezerwowanie sali bankietowej.

To rzecz jasna jeden z największych kosztów. Trzeba się z tym liczyć i decydować się na doskonałą salę na wesele, lub zdecydować się na tańszą, nie zawsze najlepszą.

Jedzenie na wesele.

Koszty jedzenia dla gości oczywiście zależą od od ilości gości. Im większa liczba zaproszonych gości, tym większy koszt. Przy decydowaniu o menu, koniecznie powinno się niestety dopytać, czy określona suma za wyżywienie jednego gościa weselnego obejmuje wszystkie dania. Czasami za droższe dania na weselu, desery i ciasto, czy produkty alkoholowe, powinno się zapłacić osobno.

Fotograf.

Fotograf na ślub i specjalista nagrywający film, to wydawać by się mogło niezwykle małe koszty. Nic bardziej błędnego. Sam dobry fotograf ślubny.

to wydatki, które przekraczają tysiąc złotych, w wielu sytuacjach przekraczają dwa tysiące. Koszt nagrania filmu weselnego często jest trochę mniejszy, nierzadko również jest to suma sięgająca tysiąca złotych.

Udekorowanie sali dla gości i samochodu ślubnego.

To oczywiście pozornie malutkie sumy do wydania. Z zaskoczeniem możemy jednak odkryć, że za te drobne rzeczy płacimy naprawdę dużo. Rozważając udekorowanie sali weselnej i samochodu, upewnijmy się w firmach, które zajmą się dekoracjami, jak duże będą koszty dekoracji.

Uroczystość weselna to niesamowite wydatki.

Ślub i wesele to niesamowite koszty które potrafią negatywnie zaskoczyć. Powinniśmy mieć tego świadomość. Owszem, w wielu przypadkach można nieco oszczędzić, jeżeli jednak pragniemy, by uroczystość ślubną i uroczystość weselną zorganizować doskonale, bez wydania wielu tysięcy złotych nie ma takiej opcji.